...o značce a o nás dvou

...o značce

Jsme Allen a Lilly, tedy Alena Hrušková a Daniela Spieszová. 

Souhra událostí nás před pár lety spojila lidsky, kamarádsky. Nicméně obyčejné přátelství se velmi brzy přehouplo do pevnější a důvěrnějšího - podnikatelského pouta! Prakticky při příchodu covidové pandemie se zrodil nápad vlastní módní značky. Lockdown nám vlastně hrál do karet, měly jsme nekonečně mnoho času se začít připravovat na příchod nového podniku.


Přišlo dumání nad jménem a nakonec jsme se rozhodly pro naše pseudonymy, jednoduché a výstižné. Zajímavým pojítkem jsou zdvojená "L" v obou jménech, čehož se při tvorbě loga držela i naše šikovná grafička Markéta Veselá. Všechna tato "L" přetvořila na organické tvary stébel trávy, také i proto, že se přírodní motivy v naší módě objevují velmi často. Dvě stébla, symbolizují také nás dvě. Všechno to do sebe začíná zapadat!


Nejdříve první sukně zahltily naše obydlí, na sociálních sítích se objevily první zmínky o nás a ani jsme se nenadály a už jsme se stěhovaly do ateliéru na Pankráci. Měly jsme konečně prostor tvořit a připravovat se na designové markety, kde jsme potkávaly a získávaly naše první zákaznice. Zkušenost k nezaplacení!


Nicméně po první zimě ve stánku s přímotopem jsme se na zimu následující začaly připravovat mnohem pečlivěji.


V roce 2021 jsme získaly jedinečnou možnost otevření vlastního butiku v obchodním centru Palladium. Butik jsme pojmenovaly Bohemian Trilogy a kromě naší vlastní módy jsme zákazníkům nabídly i další českou designovou tvorbu. V úplných začátcích to byly pouze 3 značky. Původní záměr byl zůstat pouze pár měsíců, ale koncept byl úspěšný a tak jsme měly možnost v Palladiu fungovat téměř dva roky. Za tu dobu se sortiment butiku rozrostl o další tvůrce a nové zboží a zároveň
jsme otevřely novou pobočku v Brandýse nad Labem: stejná filosofie, stejný vibe! Allen a Lilly je jednoznačně vlajková loď a značka "domácí", ale bez našich dodavatelů, kteří elegantně doplňují naši nabídku, by to prostě nešlo..

Výrobu našeho oblečení dlouho zajišťovala pouze Alena, ale to bylo samozřejmě dlouhodobě neudržitelné. Proto jsme našly šikovné švadlenky z Prahy a okolí, díky kterým se Alena může soustředit na tvorbu nových modelů, které pak necháváme šít na míru dané sezóně. Naším cílem je, aby se zákaznice v našich věcech cítily sebevědomé a přitažlivé, ukázaly ženské křivky, ale zároveň zůstaly elegantní divy na úrovni.

Dbáme na to, aby bylo oblečení udržitelné, tedy aby bylo vyrobené z kvalitních materiálů. Při správné péči pak vydrží léta! Více zde.

Na střihy si potrpíme! Než se propracujeme k finální podobě, vznikne občas i několik pilotních prototypů. I tyto kousky si většinou najdou své zákaznice, které pak může hřát jedinečnost modelu. Především ale, padnoucí kousek je nadčasový a proto ho budete nosit za rok znovu a za rok znovu a za rok znovu...

Jsme vděčné za to, co jsme vybudovaly a stále se máme kam posouvat. 

Zaujal vás náš příběh? Ideálně, líbí se vám naše oblečení? Navštivte nás osobně v Bohemian Trilogy, máte velkou šanci, že nás tam potkáte osobně... a že si odnesete nějaké krásné nové šaty je téměř zaručené :-)


...o nás dvou

Allen, vlastním jménem Alena Hrušková, co-CEO Bohemian Trilogy.

Návrhářka, která vdechne život modelům od nápadu, který probleskne hlavou, až po odstřižení poslední nitky.

Krásná tvář naší značky. Správce účetnictví!!

Na první pohled něžné stvoření vás dokáže překvapit svou vytrvalostí a odhodláním posouvat věci stále kupředu.

Pochází z malého velkého města Brandýsa nad Labem.

Její nadšení pro kreslení, malování a později i o umění a módu jako takovou její rodiče podporovali. Není tedy náhoda, že po základní a výtvarné škole Allen zamířila na Střední školu designu v Lysé nad Labem na obor oděvního návrhářství. Zde nabyla nezbytné znalosti a základy pro svou budoucí práci návrhářky, která si své modely zhotoví sama. Technická škola v Liberci, obor oděvního a textilního návrhářství pak byla jasná volba.

Životní obzory si Allen rošířila v cizině, díky vysoké škole na půlročním Erasmu v polské Łódź, ale také svým dvouletým pobytem v Irsku.

Svůj sen si nyní plní ve vlastním obchodě Bohemian Trilogy a značku Allen a Lilly nakupují lidé doslova z celého světa!

Allen

Allen říká: "Dej na vlastní pocity a poslouchej své srdce."
Lilly, vlastním jménem Daniela Spieszová, co-CEO Bohemian Trilogy.

Fotografka a koordinátorka digitálního obsahu.

Malé velké město Brandýs nad Labem je taktéž její rodné, přesto se s Allen poznaly o mnoho let později, ve městě jiném.

Pro marketing se nadchla už na brandýské střední škole a poté v Austrálii ve studiích dále pokračovala.

Nicméně vhled do reálného světa businessu a marketingu jí dal až korporátní dril. V nadnárodní společnosti si Daniela teprve uvědomila, že její cesta musí být více svobodomyslná a kreativnější. I proto se dále vzdělává ve fotografickém a grafickém oboru a posunula svůj koníček na profesionální úroveň. Více o její tvorbě zde.

Nadšená cestovatelka se slabostí pro Asii.

Jistou dávku bohémství a zároveň kus uspokojivé práce nenajdete jinde, než v Bohemian Trilogy.

Lilly

Lilly říká: "I cesta může být cíl."


Nakupuj v BOHEMIAN TRILOGY!

Nakupuj v BOHEMIAN TRILOGY!

Unikátní koncept obchodu s dámskou fashion, kde najdete neokoukané značky českých designérů. Oblečení, kabelky, šperky a doplňky.


O materiálech

O materiálech

Informace o složení a údržbě.

Správná péče
=
spokojené šaty

Rádce